poniedziałek, 20 czerwca 2011

Małe podsumowanie

Ostatnimi czasy lekko zaniedbałam "doglądanie" mojej inwestycji ale przyznaje się bez bicia i już się tłumaczę. Całość aktualnie zainwestowana jest w fundusze pieniężne i stąd też moje rzadsza aktywność zwłaszcza, że rynek akcji wciąż mnie nie zachęca.

Investor Gotówkowy - 264,00 zł
Unikorona Pieniężny - 4540,45 zł
Razem - 4804,45

Investor Gotówkowy to pozostałość po sprzedaży aktywów tureckich w ramach tego samego parasola. Siedzi i czeka na lepsze czasy, które chyba powoli nadchodzą. Bardzo poważnie zastanawiam się nad przesunięciem tej kwoty do Investor Rosja, który w ostatnim miesiącu zaczął odrabiać straty po wcześniejszych sporych spadkach. Po dzisiejszych aktualizacjach notowań zamierzam przyjrzeć się mu dokładniej. Ale z jednego jestem dumna - Investor Turcja dalej spada czyli decyzja o sprzedaży (późna bo późna) była bardzo dobra.

A Unikorona? Cóż - jeden z lepszych funduszy pieniężnych więc nie ma co na niego narzekać. Wprawdzie zarobek nieco mniejszy niż na lokacie z dzienną kapitalizacją ale za to dostęp do środków szybszy.

Tak jak już wspomniałam obecna inwestycja nosiła znamiona eksperymentu ale od lipca obiecuję poprawę i zaczynam inwestycję w nieco dłuższym terminie.

6 komentarzy:

 1. Bardzo dobrze że masz tak duży udział obligacji. Nadchodzą ciężkie czasy.

  OdpowiedzUsuń
 2. ciężkie nie ciężkie akcje prędzej czy później dadzą zarobić już coś się dzieje na szerokim rynku warto cały czas śledzić żeby nie ominęła nas gratka na coś ciekawego taniego

  OdpowiedzUsuń
 3. Fundusze pieniężne nie wymagają częstego doglądania ale też nie dają dużo zarobić.

  OdpowiedzUsuń
 4. A zastanawiałeś się nad inwestycjami w złoto? kurs złota obecnie stoi na niezłym poziomie więc w sumie wydaje się to całkiem niezłą inwestycją :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Jak ktoś się dobrze zna to sobie zawsze poradzi.

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie są to duże straty, idziesz w bardzo dobrym kierunku i obyś miał na tyle dużo wytrwałości aby to dalej ciągnąć w tym kierunku.

  OdpowiedzUsuń